Menu

En İyi 9 Bulut Depolama Servisleri

Para kazanma rehberi
Bulut depolama sistemleri ile internet bağlantısının sürekli ve hızlı hale geldiği günümüzde verilere her an her yerden erişim için sabit disk taşımak gerekmiyor.Online depolama ortamları sayesinde verilerimiz güvenli biçimde depolanabilir ve internet bağlantısı olan her ortamdan erişilebilir.

Bulut Depolama Servisleri sayesinde tüm dosyalarınızı elinizin altında bulundurun,içeriğinize çevrimiçi olarak masaüstü bilgisayarınızdan,android cep telefonunuzdan veya tabletinizden erişin,önemli fotoğrafları,videoları ve diğer belgeleri paylaşın,hareket halindeyken en güncel projeleri inceleyin ve geri bildirim bırakın,iş arkadaşlarınızla,ailenizle ve arkadaşlarınızla senkronize olabilirsiniz.

En İyi 9 Bulut Depolama Servisleri


Windows,Mac,Linux işletim sistemli bilgisayar,iOS,Android işletim sistemli cep telefonu ve tablet bilgisayar sahipleri bu ücretsiz bulut depolama alanlarına erişebilirler. 

Bulut depolama odaklı servislerin tümü faydalı özellikler sunuyor ve çoğu ücretsiz hizmet veriyor. Daha fazla depolama alanı isteyenler GB başına yıllık ücreti ödeyerek kapasitelerini artırabilirler.

1- Box.com
Box servisi üyelerine 10 gb ücretsiz alan sunmakta.Dosya yükleme limiti olarak 250 mb sınırlaması vardır.Ancak 10 dolar ödeyerek bu limiti 5 gb’a çıkarabilir ayrıca alanınızı da 100 gb yapabilirsiniz.
Site Adresi: box.com

2- Dropbox.com
Dropbox üyelerine ücretsiz 2 gb alan veriyor. Ancak diğer servislerde de olduğu gibi bu serviste de reklamınızı iyi yapabilir ve üye kazandırırsanız bu 2GB bedava kısmı 16GB bedavaya yükseltebilirsiniz,Pro versiyon 9.99$ olup 1 TB alan sağlamaktadır.
Site Adresi: https://www.dropbox.com/

3- Google Drive
Google Drive ile belgelerinizi,sunumlarınızı ve tablolarınız üzerinde gurup veya iş arkadaşlarınızla aynı anda çalışabilmeniz için google dökümanlar Google Drive’a kullanımaktadır.İçeriğinizi paylaşmayı kabul ettiğiniz herkesle PDF,resim,video ve benzeri tüm dosyalar üzerinde birlikte çalışabilir,çalıştığınız içerikler üzerinde yorum yapabilir ve başkalarının paylaştığınız içerik üzerindeki yorumlarının size bildirim olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.Google’ın bulut bilişim servisidir 15 gb alan vermektedir.Gmail,Google+ fotoğrafları ve Google Drive içerikleri bu servisle birlikte hesaplanmaktadır.
ite Adresi: https://drive.google.com/

4- OneDrive
OneDrive Microsoft'un bulut dosya depolama servisiile belge,video,fotoğraf ve diğer dosyalarını internet ortamında saklayabilir,düzenleye bilir ve yüklediğiniz dosyaları paylaşıma açarak herkesin veya istediğiniz kişilerin bu paylaşılan dosyaları görmelerini veya indirmelerini sağlayabilirsiniz.iOS,Android ve Xbox uygulamaları sayesinde OneDrive servisinde depolanan dosyalara mobil platformlardan da kolayca ulaşmak mümkündür.Microsoft OneDrive servisi yeni üyelerine ücretsiz olarak 15 gb alan vermekte.Arkadaşlarınızı davet ederseniz arkadaş başına 500 mb daha ek alan kazanıyorsunuz. Toplamda 5 gb ek alan kazanabiliyorsunuz. Ayrıca fotoğraflarınızı yedekleme özelliğini de kullanırsanız 3 gb daha ek alan elde ediyorsunuz.
Site Adresi: https://onedrive.live.com

5- Yandex.Disk
Yandex Bulut Depolama servisi Yandex.Disk üye olan herkese 10 GB bedava depolama alanı sunmaktadır.Yandex Disk, Yandex Mail hizmetiyle birlikte çalışmaktadır.Yandex Disk kullanmak isteyen herkes Yandex Disk in masa üstü uygulamasını bilgisayarlarına yükleyerek yüklemek istedikleri belgeleri kolay bir şekilde Yandex.Diske yükleyebilirler.Yandex Disk her türden dosyanın depolanmasına müsaade etmektedir.Ayrıca arkadaşlarınızı davet ederek her biri için 512 mb olmak üzere toplamda 10 gb daha alan kazanabilirsiniz. Sıklıkla kullandığım bu servisi size de tavsiye ederim. Ücretli tarifelere gelecek olursak 10 gb alan yılda 10$ etmekte. 100gb alan yılda 50$ yapıyor. 1 TB alan ise yılda 300$ yapıyor. Aylık ödemeli sıralarsak 10 gb alan aylık 1 dolar, 100 gb alan aylık 5 dolar, 1 TB alan aylık 30 dolar
Site Adresi: https://disk.yandex.com.tr/

6- Amazon Cloud Drive
Amazon Cloud Drive servisi, üyelerine ücretsiz olarak 5 GB alan sunmakta. Ücretli tarifeleri ayrıca 20 gb alan yıllık 10$, 50 gb alan ise yıllık 25$ yapmakta. Gayet kullanışlı bu servisi de kullanmanızı tavsiye ederim.
Site Adresi: https://www.amazon.com/clouddrive/home/

7- pCloud
pCloud servisi kullanıcılarına ücretsiz olarak 10 gb alan veriyor. Ücretsiz sürümlerde hız ya da dosya limiti yok. Servisin kullanıcılarına önerdii 100 gb sürümü aylık 4.99$ 1 tb alan ise aylık 49.99$. Sistem windows, mac ve linux üzerinde çalışabildiği gibi mobil platformlarda da çalışmakta. Arkadaşlarınızı davet ederek toplamda ek olarak 20GB bedava depolama alanına yükseltmeniz için size çeşitli paylaşımlarda ve yüklemelerde bulunmanızı istiyor bu basit adımları yerine getirirseniz kapasiteniz bedava olarak 20GB oluyor. 
Site Adresi: https://www.amazon.com/clouddrive/home/

8- MediaFire
MediaFire hizmeti üyelerine ücretsiz olarak 10 gb bulut alanı sunmakta. Bu hizmetten ayda $2.49’a da faydalanabilirsiniz. Şu an indirilim fiyatı bu. İndirimsiz hali 5 dolar olan bu hizmetin pro versiyonunda 1 TB alana sahip oluyorsunuz. Dosya başı 20 GB yükleme limitiniz oluyor. Ve dosya linklerinizi paylaştığınızda reklam gösterimi olmuyor. Ayrıca linklerinize captcha kodları da eklenmiyor.
Site Adresi: mediafire.com


9-iCloud
iCloud Drive ile tüm sunumlarınızı, hesap tablolarınızı, PDF’lerinizi, fotoğraflarınızı ve diğer her türlü belgenizi iCloud’da güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve hatta PC’nizden dosyalarınıza erişebilirsiniz.Depolama hafızasını yılda 10$ ile 20 GB'a çıkarmaktadır. Bu seçeneği  müzik ve diğer medya gereçlerinizi saklama konusunda kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. iCloud iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple TV'lerde pürüzsüz çalışmaktadır. Ancak sadece Apple cihazlarla entegre olması da iCloud'un dezavantajlarından biridir. 
Site Adresi: https://www.icloud.com/


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " En İyi 9 Bulut Depolama Servisleri "

Önerilen Yazı
×