Menu

iCloud Bulut Depolama Nedir Nasıl Kullanılır

Para kazanma rehberi
iCloud Drive bulut depolama sistemi ile resimlerinizi,müziklerinizi,belgelerinizi,sunumlarınızı,pdf dosyalarınızı ve diğer her türlü belgenizi 5GB depolama alanı ile iCloud’da güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.iCloud,Apple'ın iOS ve Mac OS cihazları için kullanılan bulut depolama sistemidir.

iCloud Drive bulut depolama sisteminin sağladığı olanaklar ile iPhone,iPad,iPod touch,Mac ve PC’nizden dosyalarınıza erişebilirsiniz.

iCloud Bulut Depolama Nedir Nasıl Kullanılır

Ücretsiz olarak her iOS ve Mac OS kullanıcısına 5 GB depolama alanı veren hizmet,ek ücret ödenerek 10, 20 ve 50 GB seviyesine de çıkartılabiliyor.Bu seçeneği müzik ve diğer medya gereçlerinizi saklama konusunda kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. iCloud iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple TV'lerde pürüzsüz çalışmaktadır.

iCloud'a neler yedekleniyor,Apple iCloud hesabı açtığınız zaman; mail, kişi listesi, takvimler,anımsatıcılar,safari verileri (sık girilen sayfalar,favoriler vb),oyun ve programların kayıt dosyaları,passbook bilgileri,fotoğraflarınız ve notlar gibi pek çok bilgiyi yedekleyebiliyorsunuz. iCloud'a nelerin yedeklenmesi gerektiğini de ayarlardan iCloud sekmesine gelerek seçebiliyorsunuz.

Fotoğraf yayını senkronizasyonu sayesinde,iPad, iPod Touch ve iPhonegibi farklı cihazlarınızda, farklı farklı fotoğrafları değil de,aynı fotoğrafları gereksiz veri fazlalığı olmadan kullanabilirsiniz.

iCloud üzerinde ne kadar yeriniz kaldığını öğrenmek için,İOS işletim sistemli cihazınızda ayarlar, saklama ve yedekleme bölümünden,İCloud seçeneği ile aktif edebilirsiniz.

Sadece Apple ürünleri için hizmet veren iCloud,bu ürünleri kullananlar için oldukça kullanışlı bir bulut paylaşım uygulaması sunmaktadır. Apple ile uyumlu bir şekilde entegre olmuş bu servisin verdiği ücretsiz 5 GB alanla bir çok işinizi görebilir iOS ve MAC cihazlarınız arasında rahatlıkla veri transferinde için çok seçenekli bir senkronizasyon ağı sunuyor.  

https://www.icloud.com/


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " iCloud Bulut Depolama Nedir Nasıl Kullanılır "

Önerilen Yazı
×