Menu

Blogger Site Dışı Backlink Yöntemleri

Para kazanma rehberi
Backlink yani geri link özetle bir başka internet sitesinin sizin sitenize referans olmasıdır.Siteniz kaliteli içeriğe sahipse diğer internet siteleri sizin sitenizi referans gösterirler.Arama motorları referans gösterilen internet sitesini arama sonuçlarında üst sıralarda listelenmeye başlar.

Organik şekilde alınmayan backlink doğru planlanmazsa arama motorlarında sitenizin spam filitresine girmesine neden olur.

Aşağıda Blogger Siteleri İçin Site Dışı Backlink Yöntemleri site kurma işine yeni başlayan blogger lar için rehber olması için hazırlanmıştır bu kural ve yöntemler yeni kurulan sitelerin spam filitrelerine düşmemeleri için mutlaka dikkate alınmalıdır.

Makale sayfa sayınızı aşırı geçmeyecek şekilde backlink alınmalıdır.Örneğin sitede yayınladığınız makale sayınız 30-40 civarı ama backlink sayınız 300-400 olsun bu durum sitenizin ceza yiyeceğinin kanıtıdır unutmayın arama motorları siteleri mutlaka takip ediyordur.

Blogger Site Dışı Backlink Yöntemleri


---Bütün Blogger Site İçi Backlink Yöntemleri

Bu durumdan kurtulmak için yapılması gereken site hitini (bunun için en iyi yöntem sosyal medyada aktif olmaktır) artırmak ve backlink alımını durdurmaktır,yoksa siteniz spam filitresine düşecektir.Organik gıda nasıl sağlık için faydalıysa organik backlinkte site sağlığı için faydalıdır.

---Ping İle Blogger Site Trafiğini Artırma 

---SEO ile Makale Yazma Sanatı 

Aldığınız linklerin kaliteli olmasına dikkat ediniz,sitesinde çok fazla link çıkışı olan siteler çöp site olarak tabir edilir ve bu sitelerden alınan backlinklerin bir değeri yoktur.Site içeriği çöp olmamış temiz birkaç siteden link almak oldukça avantajlı olacaktır.Yani link çıkışı en fazla 100 olan sitelerden link alınmalıdır. Blogger lar yazılarda kullandıkları resimlerdeki link çıkışlarını engelleyerek ve kullandıkları url adreslerini direk üzerine tıklanınca gidilen link gibi değil de sanki sayfa yazısı gibi örneğin; http://www.seomektebi.com şeklinde yazarak link çıkışlarına engel olabilirler.

---Bütün Yönleri İle Blog Tıklama Ziyaretçi Sayısını Artırma 

---Backlink Aramada En İyi SEO Yöntemleri

Google+,Twitter,Facebook gibi sosyal medya sitelerinde aktif olunuz,buralardan gelen ziyaretçiler google botları ile birlikte gelmektedir.Bu durum hem site hitinizi artıracak spam filitresinden kurtulacak hemde indeksleme sorununuzu çözecektir.

Makalenizle ilgili sosyal medyada veya PR sizin sitenizden yüksek bir sitede yazı yayımlanmışsa mutlaka ilk yorum yazan kişi siz olmaya özen gösteriniz,bu durum backlink ve site hitinin artırılması açısından çok değerlidir,çünkü yazılara yazılan ilk yorumlar yapılan yorumlar içinde ilk sırada her zaman yeralmaktadır.

Birçok forum üyelerine imza linki veya kişisel bilgi linki girmesine izin verir. Eğer kaliteli katılımlar yapıyorsan,bazı kullanıcılar bu linkleri izleyip siteni ziyaret edebilir,link verebilir,ürün/hizmet satın alabilir,sitene katkıda bulunabilirler.Bildiğiniz üzere PageRank mantığına göre,link verilen site güzeldir.Bu sebeple çeşitli Webmaster Forumlarına katkıda bulunun.R10.Net Forumlarında bulunan Link Değişim Forumu çok işinize yarayacaktır.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Blogger Site Dışı Backlink Yöntemleri "

Önerilen Yazı
×