Menu

Bütün Blogger Anahtar Kelime Kullanma Yöntemleri 10 Madde

Para kazanma rehberi
Aşağıda Bütün Blogger Anahtar Kelime Kullanım Yöntemlerini Resimli olarak 10 Madde de açıklamaktayım.

Web site sahipleri yazdıkları makalelerinin arama motorları tarafından hemen indekslenmesini ister,makalelerin hemen indekslenmesi ve arama motorlarında ilk sayfalarda listelenmesi bütün site sahiplerinin temel amacıdır.Blogger için önemli sayfa içi seo yöntemleri aşağıda sıralanmıştır.

Sayfa içi yapılan çeşitli anahtar kelime çalışmaları ile makalenizi arama motorlarında ilk sayfada listeleyebilirsiniz.İlk elli kelime çok önemlidir bu kelimeler yazınızın bir özeti şeklinde anahtar kelimeleriyle hedeflenmiş olmalıdır.

Bütün Blogger Anahtar Kelime Kullanım Yöntemleri 10 Madde


Blogger kullanıcılarına sunduğu kısa yollar ile çok rahat bir şekilde yazılarınıza anahtar kelimelerinizi ekleyebilirsiniz.Aşağıda resimli olarak anlattığım yöntemlerle Blogger Anahtar Kelime Kullanma Yöntemlerini öğreneceksiniz.

Blogger Anahtar Kelime Kullanım Yöntemleri

1-Blogger Sayfa Başlıklarında Anahtar Kelime Kullanma

Sayfa başlıklarınızda mutlaka anahtar kelimenizi kullanınız,buraya yazdığınız kelimeler sayfanın arama motorlarında görülecek url adresi olacaktır.

Blogger Anahtar Kelime Kullanımı

2-Blogger Sayfa İçi Başlıklarda Anahtar Kelime Kullanma (h1,h2,h3)

Yazdığınız makalede h1 tag kullanmak istiyorsanız Başlık seçi ile bunu sağlarsınız,h2 tag kullanmak için Alt başlık 1 seçilmelidir,h3 tag için Alt başlık 2 seçilmelidir,en sonda bulunan Norma ise her hangi bir h tagi kullanmama anlamına gelmektedir.Bu h tag lerini sayfa içi başlık çalışmalarında kullanmaktayız.

Blogger Anahtar Kelime Kullanım Yöntemleri

3-Blogger Resimlerde Anahtar Kelime Kullanma

Arama motorlarında resim aramalarında ve site içi seo çalışmalarında mutlaka kullanılması gereken blogger anahtar kelime yöntemidir.Resimlerinizin de site trafiğine katkı sağlamasını istiyorsanız mutlaka kullanılmalıdır.Başlık kısmına sayfa başlığını ekleyin,alternatif metin kısmına anahtar kelimelerinizi ekleyiniz üç veya dört adet.

Blogger Anahtar Kelime Kullanımı

4-Blogger Etiketlerde Anahtar Kelime Kullanma


Gereksiz konu içeriğinize uygun olmayan anahtar kelimeleri kullanmayınız sıpam durumuna düşersiniz,burada anahtar kelimelerinizin eş anlamlılarını,aramalarda yapılan yazım hatalarını ve uzun kuyruk anahtar kelimelerinizi mutlaka kullanınız.

Blogger Anahtar Kelime Kullanımı

5-Blogger Arama Açıklamasında Anahtar Kelime Kullanma

Burası yazılan makalenin description kısmıdır,buraya da sayfa başlığınızı eklemeniz yeterlidir.


Blogger Anahtar Kelime Kullanımı

6-Blogger Site İçi veya Site Dışı url Adreslerinde Anahtar Kelime Kullanma

Resimlere veya seçtiğiniz anahtar kelimenize uygun olan bir yazınızın adresini eklemelisiniz,veya anahtar kelimenize uygun olan başka bir sitenin url adresini eklemelisiniz.Mümkün olduğunca PR değeri sizin sitenizden yüksek olan sitelere url çıkışı yapınız,bu link çıkışını "rel=nofollow" olan kısmı seçerek ekleyiniz.


Blogger Anahtar Kelime Kullanımı

7-Blogger Kalın İtalik ve Altı Çizgili Metinlerde Anahtar Kelime Kullanma

En önemli SEO yöntemlerinin başımda bu anahtar kelime belirleme yöntemleri gelmektedir.Bu yöntemi aşırı kullanmak makalenizi spam durumuna düşürebilir.Makalenizde hedeflediğiniz kelimeleri sayfa içeriğinizin belirli yerlerinde bu üç anahtar kelime belirleme yöntemi ile seçiniz.

Blogger Anahtar Kelime Kullanımı

8-Blogger Yazının Zemin Renginin ve Yazı Rengini Değiştirerek Anahtar Kelime Kullanma

Bu anahtar kelime belirtme yöntemide yazı karekterinizin rengini ve zemin rengini değiştirme yöntemidir.Hedef kelimeniz neyse bir iki yerde bu yöntem kullanmak gerekir.

Blogger Anahtar Kelime Kullanımı

9-Arama motorları,siteleri örümcek veya robot olarak adlandırılan programlar kullanarak listelerler.Bu programlar periyodik olarak sayfaları ve dokümanları gezer ve değişiklikleri güncelemeleri veri tabalarına kaydetmektedir.Siteleri katagorik sıralama yaparak sıralarken sitelerin kullandığı anahtar kelimeler çok büyük önem arzetmektedir.

Blogger sayfa içinde kullandığınız anahtar kelimelerin güncel olması gerekmektedir,bu anahtar kelimeleri araştırma yaparak bulunmalıdır,mümkün olduğunca arama trafiği düşük kelimeler seçilmelidir.

Aşağıdaki makale sayfamızdan size yardımcı olacak anahtar kelime araçları size anahtar kelime araştırmalarında faydalı olacaktır.

--- Bedava 13 SEO Anahtar Kelime Araçları Ve Kullanım Yöntemleri

---Ubersuggest Uzun Anahtar Kelime Araştırma

----Google Anahtar Kelime Bulma Aracı Kullanımı

----Bedava Anahtar Kelime Aracı Keywordtool Nasıl Kullanılır

10-Anahtar kelimelerinizi hem kısa hem uzun kelimelerle kullanınız,bir kelime yerine birkaç kelimeden oluşan hedeflemeleri kullanın,tek kelimelerde rekabet oldukça yoğundur.

İnternette arama yapan kişiler genelde yazım hataları yaparak arama yapmaktadırlar,bu durumu kullanarak yazım hataları yaparak anahtar kelime hedeflemesi yapınız.

İlk elli kelimeniz çok önemlidir,bazı arama motorları makalenin ilk elli kelimesine bakarak makaleyi listelemektedir.İlk elli kelimenizde üç adet anahtar kelime kullanınız.

Bu yöntemler makalenizin arama motorları tarafından indexlenmesi ve makalenizin internet çöplüğünde kaybolmamasını sağlayacaktır.Bir makalede bunların tamamı kullanılmalıdır,eğer önemli olmasaydı arama motoru devi olan Google Blogger bloklarında kullanmazdı.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

1 yorum ''Bütün Blogger Anahtar Kelime Kullanma Yöntemleri 10 Madde"

YORUM EKLE
  1. Bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. Bunları deneyerek blogunuzu daha ön plana çıkarabilir ve böylece daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz. Bunlardan birkaçını bende uyguluyordum fakat böyle detaylı görmek çok işime yarayacak.

    YanıtlaSil

Önerilen Yazı
×