Menu

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme

Para kazanma rehberi
Tumblr resim,video,yazı,bağlantı paylaşabildiği gibi,ses videoları da yükleyebilir,arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.Blogger,Wordpress,Blog.com gibi birçok servise göreTumblr daha basit bir kullanıma ve sadeliğe sahiptir.Sosyal medya platformlarında olduğu gibi aradığınız konuları etiket (hashtag) kullanımı ile sınırlandırabiliyorsunuz ve ilgi alanlarınıza uygun bloglara kolayca ulaşabiliyorsunuz.


Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme

Mobil kullanıma imkanıda bununan tumblr ile iOS ve Android kullanıcı cihazlarından kolaylıkla Tumblr bloglarını güncel tutabiliyor.


---Çok Kaliteli Tumblr Tema Code Kodları

---Tumblr 5 Adet Tema Code Kodları

---Yeni Yapısıyla Tumblr Üye Olma

Bir ABD li sosyal ağ sitesi olan Tumblr,David Karp tarafından Şubat 2007’de kuruldu. Kurulmasının ardından iki hafta içerisinde 75.000 kullanıcıya ulaştı.Yahoo nun Tumblr 1,1 milyar dolar karşılığında satın almasından sonra kullanım oranı oldukça fazlalaşan tumblr basit ve kullanışlı ara yüzüyle sunduğu blog hizmetini,diğer sosyal ağlarla birleştirmesi de tumblr blog sistemini oldukça avantajlı hale getirmiştir.Kullanıcı trafiği ve genç  kullanıcı potansiyeline sahip olan blog servisi  Tumblr, 17-25 yaş aralığındaki blog kullanıcılarının gücünü elinde tutuyor.

Ücretli ve ücretsiz olan temaları ile blogunuzu istediğiniz kimliğe büründürebilirsiniz.Mobil uygulamaları için çıkarttığı güncellemeler ile gün geçtikçe daha çok kullanım deneyimini sunmaktadır.

Tumblr de paylaşılan bir resim diğer kişiler görür beğene bilir hatta re-blog dediğimiz kendi bloglarına aktarma olayını yapa bilirler. Aynı zamanda takipçi artırma olayı da mevcuttur. Mesela postu yüksek blogların poslarını beğenerek orada çıkan bloğunuzdan sizi takibe ala bilirler ve eklediğiniz gif veya yazıyı re-blog yapa bilirler.

Tumblr blog açarken aşağıdaki ücretsiz tumblr temaları işinize yarayacaktır.

Tumblr Yeni Blok Sayfası Oluşturma


Tumblr İle Nasıl Blog Açılır, Tumblr Kaydol
Tumblr;WordPress Blogger gibi ücretsiz bir blog servisidir.Kullanım kolaylığı bakımından WordPress ve Blogger’dan daha sade ve daha kolay öğrenilebilen bir sistemi vardır.

Tumblr’de çok emek harcamaya gerek olmadan resim,video ve yazı paylaşmak oldukça kolaydır,kişiselleştirme açısından ise kullanıcıya olabildiğince esneklik sağlar,sade ve öğrenimi basit olması nedeniyle blok sistemlerini öğrenmek isteyenlerin ilk uğrak yeri olabilecek kalitededir.

Ayrıca çoğu sosyal ağın kendine özgü özelliği olan örneğin;Facebbok sayfa yazı beğenme özelliği gibi bir özellik Tumbir’de de vardır,diğer blog yazılarını beğenerek ya da paylaşarak sosyalleşme imkanı sağlıyor.

Tumblr hesabınızdan blok sayfası oluşturmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesap ayarlarınızın bulunduğu resme  tıklıyoruz.Açılan aşağıdaki menüden 2 ile belirtiğim +Yeni sekmesine tıklıyoruz.


Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme
Açılan sayfada Başlık yazılan yere blogunuzun başlığını yazıyoruz,URL yazan yere url adresiniz için bir başlık yazıyoruz,burası internet aramalarında görülecek internet adresinizdir.Gizlilik kısmı ise blogunuza yalnızca belirlediğiniz parolayı giren kişiler tarafından görüntülenebilecektir.Son olarak robot olmadığınızı belirten kutuyu işaretliyoruz ve Blog oluştur mavi butonuna tıklıyoruz.

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme


Aşağıdaki  resimde her hangi bir yazı yayınlanmamış ilk halidir.

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme

Blogumuz hazırdır yayınlamak istediğimiz yazıları yayınlamaya hazırdır,ben yeni bloğuma birkaç yazımın url adresini ekleyerek yazılarımı yayınladım ve ayrıca temada değişiklik yaptım.

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme


Sağlık Mektebi olarak belirlediğim blok başlığımın teması değiştikten sonraki halidir.


Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme

http://saglikmektebi.tumblr.com/


Tumblr Teması Nasıl Yüklenir Resimli Anlatım


Tumblr Teması Nasıl Yüklenir,en güzel tumblr temalarını nasıl yükleyeceksiniz aşağıda tumblr temalarını resimli olarak nasıl yükleyeceğinizi anlatacağım. 


Tumlr bloglarımızı daha canlı ve görsel hale getirmek için kullanacağımız yeni tumbır temaları ile tumblr blogunuz daha geniş kapsamlı profesyonel bir yapıya kavuşacakır.


İlk olarak yapmamız gereken Tumlr bloga yerleştireceğimiz temanın html kodunu alıyoruz. Kodu aldıktan sonra tumblr blogunda kişileştir bölümünü açarak html düzenlemeye tıklıyoruz.HTML düzenleme ekranını açtığınız zaman orada yapacağınız işlemleri görebilirsiniz.

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme


Açılan aşağıdaki sayfadan

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme


CTRL+A tümünü seçim yaptıktan sonra siliyoruz.Yeni temamızın html kodlarını kopyalıyoruz.Bu kodları html düzenleme sayfasın da sildiğimiz yere yapıştırıyoruz.

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme

Açılan kod sayfasında bulunan tüm kodları siliyoruz ve onun yerine yeni temamızın kodlarına yapıştırıyoruz.Yeni tumblr tema html kodlarını yapıştırıp ön izleme yapıyoruz.

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme

Yapıştırma işlemi bittikten sonra yukarıda yer alan yeşil butonlu Ön izlemeyi güncelle yazısına tıklıyoruz.Tıkladıktan sonra sağ kısımda yeni temamızın görünümü karşımıza çıkacak.
İşlemi bitirmek için Ön izlemeyi güncelle yazının yanında çıkan Kaydet butonuna basarak işlemimizi bitiriyoruz.

Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme


Birkaç yazı eklemeden sonra Tumblr Temamızın son hali yukarıdaki gibidir.Bu temanın son haline
 Burdan bakabilirsiniz.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Tumblr Blog Sayfası Oluşturma ve Tema Değiştirme "

Önerilen Yazı
×